IMG_6735-2175

Bir ısırgan yemeğine tokken bile bakarken “olsa da yesek” dedirtmek?

İşte bütün meselemiz bu!

Reçete hazırlıyor,

Tabaklıyor,

Süslüyor,

Deyim yerindeyse baştan yaratıyoruz.

İşimiz, eldeki malzeme ne olursa olusun, onu hikayesinin baş kahramanı yapmak.

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler’den mezun olduktan sonra Marketing Türkiye’de başladığı gazetecilik kariyerine Sabah ve Hürriyet gazetelerinde devam etti.

Kurucu İlkay ÖZTÜRK Hakkında

  • 2000 yılında Türkiye’nin ilk kadın portalı Mahmure’nin kuruluş ekibinde yer aldı. 2002- 2006 yılları arasında Türkiye’nin en çok satan gençlik dergisi Trendy’nin yayın yönetmenliğini, Ziyafet dergisinin editörlüğünü ve yemek stilistliğini üstlendi.
  • 2007- 2010 yılları arasında hürriyet.com.tr’de yaşam kanalları editörlüğü, Doğan Online’da dijital kanallar direktörlüğü yaptı. 2011’de Türkiye’nin ilk içerik ajanslarından Turuncu İçerik Atölyesi’ni kurdu.
  • Bu dönemde fotoğrafçılık kariyerini yemek fotoğrafçılığına yönlendirdi ve başta P&G, Ülker, Nestle, Pınar gibi birçok gıda markasıyla çalışmaya başladı. Eş zamanlı olarak yemek stilistliğini de üstlendi.
  • 2017’de “Lezzetin Renkleri” adlı ilk kişisel fotoğraf sergisini açan Öztürk, büyüyen ekibiyle gıda markaları için başta yemek fotoğraf ve yemek videoları olmak üzere içerik üretimine devam etmektedir.
Sepetiniz