Blog

E-Ticaret’te Markanızı Güçlendirecek 5 Formül

15 Mayıs 2021 0 Blog

1- Misafir Hesabıyla Alışveriş İmkanı Tanıyın

 Günümüzde tüketiciler artık kişisel verilerini çok daha fazla önemsiyor. İnsanlar e-ticaret sitelerine bütün kişisel bilgilerini girerek kayıt olmaktansa artık daha pratik bir şekilde üye olmadan alışverişlerini tamamlamak istiyor.  Ayrıca yapılan bir araştırmaya katılan tüketicilerin %34’ü, satın almayı tamamlamak için sitelerin hesap oluşturma zorunluluğunu gerekçe gösterip alışverişi yarıda bıraktığını belirtiyor.

 

2- İade ve Değişim İmkanlarınızı Daha Çok Vurgulayın

 İyi bir iade ve değişim imkanı sağlanması, tüketicilerin en önemli marka değerlendirme kriterlerinden birisi haline geldi. Müşterileriniz sizden sadece alışveriş yapana kadar değil, sonrasında da onlara sunacağınız iade ve değişim imkanlarından haberdar olmalı. Bu sayede hem ürünlerinizin hem de markanızın arkasında olduğunuzu da vurgulama şansı elde edersiniz.

 

3- Canlı Destek Hizmeti Sunun

 Bir ürünü satın almak üzere olduğunuzu hayal edin ve son anda bir aksilik yaşadığınızı varsayın. Alışveriş yaptığınız yerle irtibata geçip en hızlı şekilde sorununuzu çözmek istediğinizde karşınıza ‘Bize yazın biz size tekrar ulaşacağız’ tarzında bir iletişim kutusu bulmak ister miydiniz? 

Cevabınız hayırsa siz de müşterilerinizin size doğrudan ve anlık ulaşabilecekleri bir canlı destek sistemi bulundurmalısınız. 

 

4- Ürün Geri bildirimlerinizi Sergileyin

 Tüketicilerin bir şey satın almadan önce o ürünü deneyimleyen başka kullanıcıların yapmış olduğu yorumlara verdikleri önem su götürmez bir gerçek. Satış sayfanızda ürünleriniz hakkında yapılmış yorumları daha çok ön planda tutarak marka güvenilirliğinizi artırabilir, potansiyel müşterilerinizi daha hızlı etkileyebilirsiniz.

 

5- Sınırlı Süreli İndirimlerle Teşvik Edin

 Belirli ürünlerinizde yapacağınız kısa süreli indirimlerle müşterilerinizin ürünü kaçırıyorum duygusunu tetikleyebilir ve satın alma sürecini hızlandırabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız bu kampanyalar müşterilerinizin hoşuna gidecek ve gelecek kampanyalarınızı kaçırmamak için markanızı daha sıkı takip edeceklerdir.

Markanızı ve Ürünlerinizi Parlatacak 5 Strateji

1 Mayıs 2021 0 Blog

Sosyal platformlardaki tüm stratejilerinize ve çabalarınıza rağmen hâlâ ürünleriniz istediğiniz ilgiyi görmediyse bir de bizim ipuçlarımıza şans verin.

 

 

 

1- Tanıtacağınız yeni ürünler için haftanın sabit bir gününü seçin. Takipçileriniz bir süre sonra o gün için ürün tanıttığınız bir içerik görme alışkanlığı edinecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2- Bir ürünü paylaşırken varsa aynı ürüne ait farklı renk ve ebattaki çeşitlerini de gönderilerinize ekleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3- Ürünlerinize ait kullanım videoları hazırlayın. Hazırlayacağınız bu videolar satın almaya teşvik etmede önemli bir unsur olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4- Üretim sürecinizde çekilmiş ilgi çekici, renkli ve markanıza hayran bırakacak görseller paylaşın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5- İlgi gören, çok satan, markanızı en iyi şekilde temsil ettiğini düşündüğünüz ürünleriniz için başa tutturulmuş hikayeler oluşturun.

 

Sepetiniz